Wstęp do sztucznej inteligencji i programowania w Pythonie

baner od zera do hakera2

Sztuczna inteligencja nie jest już tylko tematem powieści science fiction. Jest wszędzie. Rozpoznawanie mowy w telefonie komórkowym, dowolne wyszukiwanie w Google, kontroler elektroniczny w samochodzie czy przeciwnik w grze komputerowej — to wszystko jej przejawy. Jednocześnie w dzisiejszym świecie programowanie staje się tak niezbędne, jak znajomość języka angielskiego, a nieznający ich będą coraz bardziej wykluczeni. Proponowany kurs zaprojektowany został jako przystępne wprowadzenie w światy programowania i sztucznej inteligencji oraz rozszerzenie wiedzy tych, którzy już w nie weszli.

Czego się nauczysz?

Kurs przewiduje między innymi prezentację:
– Podstaw programowania współczesnych aplikacji
– Elementów popularnego języka Python
– Podstaw działania sieci neuronowych
– Ich własnoręcznego zastosowania do rozpoznawania pisma czy zdjęć
– Podstaw tworzenia nowoczesnych interfejsów ‚okienkowych’

Co zbudujemy na zajęciach?

Podczas kursu w przystępny sposób zaprezentowane zostaną elementy teorii sztucznej inteligencji oraz sieci neuronowych. Uczniowie zapoznają się również z elementami programowania w języku Python, włączając w to podstawy używania nowoczesnych interfejsów ‚okienkowych’. Podczas pracy w małych zespołach praktycznie zastosują oni tę wiedzę do własnoręcznego stworzenia od podstaw ‚minilaboratorium’ sieci neuronowych do rozwiązywania praktycznych problemów, jak np. rozpoznawanie obrazu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten adresowany jest dla młodych ludzi zainteresowanych programowaniem i chcących praktycznie poeksperymentować ze sztuczną inteligencją. Kurs nie zakłada wcześniejszej wiedzy programistycznej, choć jest ona mile widziana.

Termin: 2-3.06.2018
Czas trwania: 9-14.30
Miejsce: ul.Jacka Kaczmarskiego 7-9/1 (k.pl.Solidarności) Wrocław
Koszt: 350zł
Na każdy kolejny kurs po pierwszym zniżka 20%
Wiek:+14lat

Zapisy:

Prowadzący:Dr. Jarosław Kochanowicz — wieloletni programista, posiadacz doktoratu ze sztucznej inteligencji (Nanyang Technological University, Singapur), wcześniej magister informatyki (Uniwersytet Jagieloński, Kraków). Studiował również sztuczną inteligencję na Katholieke Universiteit w Leuven w Belgii oraz na Vrije Universiteit w Holandii. W pracy naukowej i zawodowej zajmował się różnymi aspektami sztucznej inteligencji, między innymi programowaniem robotów humanoidalnych, Deep Learningiem, komputerową analizą obrazu (Computer Vision), symulacją wpływu irracjonalności na zachowania i kulturę grup ludzkich. Oprócz tego, zajmuje się szeroko rozumianym programowaniem obiektowym, programowaniem gier oraz algorytmiką.