Quapcia | Warsztaty formowania szkła w technice Pâte de Verre
18671
post-template-default,single,single-post,postid-18671,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Warsztaty formowania szkła w technice Pâte de Verre

Warsztaty formowania szkła w technice Pâte de Verre

Zapraszamy na jedyne we Wrocławiu warsztaty z zakresu formowania szklanych naczyń techniką Pâte de Verre.
Pâte de verre ( z języka francuskiego- szklane ciasto) to technika formowania szkła znana już w starożytnym Egipcie i Mezopotamii od ok. 4200 p.n.e.
Wówczas stosowano ją do wyrobu naczyń oraz drobnych ozdób będącą formą biżuterii.
Ponownie odkryta w XVI w. stanowiła doskonałe medium dla francuskich rzeźbiarzy, którzy stosowali ją do tworzenia szklanych medali i płaskorzeźb.
Sposób formowania przedmiotów tą techniką polega na wyłożeniu uprzednio przygotowanej gipsowej formy szklaną pastą, która jest mieszanką rozdrobnionego szkła z topnikiem.
Podczas kursu uczestnicy od początku do końca zgłębią proces tworzenia naczyń w tej technice, poczynając od stworzenia modeli naczyń, sporządzania form oraz przygotowania ich do końcowego etapu, jakim jest wypał. Temperatura zgrzewania szkła to 700-750°C.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat – potwierdzenie zdobytych podczas warsztatów umiejętności.

Koszt: 380zł
Zaliczka: 100zł ( do 10.09.2018)
Max. ilość uczestników: 10 osób
Czas trwania: 6h (11.00-17.00)
Zapisy: art@quapcia.pl, +48 781 250 877

Prowadząca Justyna Żak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuję się projektowaniem. Działania, które podejmuje dotyczą zagadnień z obszaru szkła użytkowego oraz artystycznego często łącząc i przeplatając się między sobą. W ten sposób, własnoręcznie tworzy oryginalne, niepowtarzalne egzemplarze przedmiotów codziennego użytku oraz wyposażenia wnętrz.
Obecnie pracuje na macierzystej uczelni gdzie prowadzi działalność badawczo edukacyjną w Katedrze Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP.