Warsztaty formowania szkła w technice PÂTE DE VERRE

Kurs

Zapraszamy na jedyne we Wrocławiu warsztaty z zakresu formowania szklanych naczyń techniką Pâte de Verre.

Pâte de verre ( z języka francuskiego- szklane ciasto) to technika formowania szkła znana już w starożytnym Egipcie i Mezopotamii od ok. 4200 p.n.e.

Wówczas stosowano ją do wyrobu naczyń oraz drobnych ozdób będącą formą biżuterii.

Ponownie odkryta w XVI w. stanowiła doskonałe medium dla francuskich rzeźbiarzy, którzy stosowali ją do tworzenia szklanych medali i płaskorzeźb.

Sposób formowania przedmiotów tą techniką polega na wyłożeniu uprzednio przygotowanej gipsowej formy szklaną pastą, która jest mieszanką rozdrobnionego szkła z topnikiem.

Podczas kursu uczestnicy od początku do końca zgłębią proces tworzenia naczyń w tej technice, poczynając od stworzenia modeli naczyń, sporządzania form oraz przygotowania ich do końcowego etapu, jakim jest wypał. Temperatura zgrzewania szkła to 700-750°C.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat – potwierdzenie zdobytych podczas warsztatów umiejętności.

Prowadząca:  Justyna Żak

 

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuję się projektowaniem. Działania, które podejmuje dotyczą zagadnień z obszaru szkła użytkowego oraz artystycznego często łącząc i przeplatając się między sobą. W ten sposób, własnoręcznie tworzy oryginalne, niepowtarzalne egzemplarze przedmiotów codziennego użytku oraz wyposażenia wnętrz.Obecnie pracuje na macierzystej uczelni gdzie prowadzi działalność badawczo edukacyjną w Katedrze Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP.

Uczestnicy

Max. ilość uczestników: 10 osób

Czas

 6h (11.00-17.00)

Cena

Koszt: 380zł
Zaliczka: 100zł 

Zapisz się

  • +48 781 250 877
  • art@quapcia.pl
  • ul.Jacka Kaczmarskiego 7-9/1 Wrocław